infekcje

Ile może trwać biegunka u dziecka?

To częste pytanie zadawane przez Was na moim fanpage’u. Jest Was coraz więcej i nie zawsze mam czas dokładnie każdemu odpowiadać. Postanowiłam rozwiać wątpliwości biegunkowe w kolejnym wpisie.

O biegunce, jej przyczynach (głównie wirusowych), sposobach leczenia (doustne płyny nawadniające – dostępne w aptece bez recepty) pisałam już wcześniej –> klik. Pamiętaj, że kiedy dziecko odmawia przyjmowania płynów, jest apatyczne, nie chce się bawić lub wysoko gorączkuje to trzeba się udać do lekarza. Odwodnienie może sprawić, że biegunka stanie się bardzo niebezpieczną jednostką chorobową, a nie byle jakim wirusem..

Ile biegunka może trwać?

Obserwacje, badania, publikacje. I mamy definicję. Ostra biegunka trwa zwykle krócej niż 7 dni i nie dłużej niż 14 dni. Czy de facto 13 dni biegunki to norma dla ostrej infekcji. Jeśli trwa dłużej niż 2 tygodnie to możemy mówić o biegunce przedłużającej się, a gastroenterolodzy nazwę „przewlekła” zwykle rezerwują dla biegunki trwającej ponad 3 tygodnie.

Dlatego spokojnie – 10 dni biegunki to nie jakaś masakra tylko norma. O ile dziecko pije, nie gorączkuje wysoko, w stolcu nie ma krwi, a ból brzucha nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania to daj dziecku czas.

Jaką stosować dietę?

Tutaj się powtórzę, bo wiele błędów popełnianych jest w tym temacie. Nie zmieniamy diety dziecka. Nie zmuszamy do jedzenia kisielku i kaszki, zwłaszcza dziecka kilkuletniego. Jeśli niemowlak zjada kaszki to nie odbieraj mu tej przyjemności 🙂 Kiedyś rzeczywiście tak było, że dziecko w trakcie biegunki było głodzone. Eksperci jednak na każdym kroku powtarzają, że to nie przyspiesza powrotu do zdrowia i dieta ma być normalna – dziecięca.

Często biegunce towarzyszą jednak wymioty i dziecko odmawia jedzenia. To sytuacja, w której nie zmuszamy naszej pociechy do jedzenia, ale zmuszamy do picia. Jak to się mówi „wirusa trzeba wydalić”, a są dwie drogi, by to zrobić: górą i dołem. Wymioty zwykle ustępują wcześniej niż biegunka, która jest znakiem, że organizm pozbywa się jeszcze wirusa.

Po ustąpieniu wymiotów dieta wraca do normy. Odradzałabym jednak pikantne potrawy oraz soki owocowe, silnie słodzone napoje (baaardzo popularne zimne herbatki) bo nasilają one biegunkę. Darujmy też sobie na początek napoje gazowane i ciężkostrawne, tłuste produkty.

Dziecko może jeść kanapki, warzywa, mięso, ziemniaki, ryż, jogurty itp. w przypadku maluchów – bez względu na to czy dziecko jest karmione piersią czy butelką – podawaj mleko jak dotychczas. Jedynie przy nasilonej i przedłużającej się biegunce – kiedy podejrzewamy czasową jego nietolerancję można włączyć mieszanki bezlaktozowe lub ograniczyć mleko w diecie.

Jakie badania wykonać?

Nie ma potrzeby u każdego dziecka z biegunką wykonywać morfologii, CRP czy badania kału. Rodzice często pytają czy zrobić, bo mogą nawet zapłacić za badanie. Tutaj nie chodzi o niechęć lekarza do wystawiania skierowań czy jakąś oszczędność. Jeśli w stolcu nie ma krwi, gorączka nie przekracza 40’C, a dodatkowo lekarza w badaniu fizykalnym nic nie niepokoi to nie wykonujemy badań, bo możemy się domyślić, że biegunkę wywołuje wirus. A samo ustalenie tego, jaki to wirus nie jest łatwe.

Zwykle oznacza się rota i adenowirusa, niekiedy norowirusa… Ale biegunkę mogą wywoływać dziesiątki różnych wirusów. Nawet jeśli uda nam się ustalić przyczynę – dajmy na to adenowirusa, to NIC nie zmieni to w naszym postępowaniu. Nie ma konkretnych leków na konkretnego wirusa. Nawadnianie stosujemy zawsze i już. Tym bardziej ocena morfologii, jonogramu czy parametrów stanu zapalnego jest mało przydatna. Wyniki NIC nie zmieniają w naszym postępowaniu.

Wyjątkiem są dzieci, które trafiają do szpitala. Tutaj ze względu na znaczny stopień odwodnienia czy przedłużanie się biegunki, wykonuje się więcej badań, a dziecko i tak zazwyczaj musi być ukłute, by podłączyć kroplówki.

73 thoughts on “Ile może trwać biegunka u dziecka?

 1. U mojego synka pierwszy raz wystapila biegunka po kuracji antybiotykowej. Troche sie wystraszylam, ale niepotrzebnie bo wystarczylo dodac kropelki active flora baby do wody by biegunka ustała. Zawsze przy biegunce trzeba pamietac o tym by zapobiec odwodnieniu.

   1. Mój synek od dzisiaj ma biegunkę juz 8 raz zrobił kupkę nawet przy pryknięciu popuszcza temperaturę ma 36.7, obiadku nie chciał zjeść ale pić podaje, czy powinnam udać się do lekarza? Synek 21msc.

 2. u mojego maleństwa biegunka była straszne. okropnie ją przechodził mały, ale na szczęście dostał antybiotyk i do tego na wzmocnienie active flora baby w kropelkach i już jest znowu moim słodziakiem usmeichniętym 🙂

 3. Uff dzięki Pani wpsisowi odetchnęłam z ulgą . Teraz wiem że nie muszę biec ponownie do lekarza jeśli biegunka nie mija po 3/4 dniach . Fajnie że są takie wpisy . Konkretne , że sprawdzonego i pewnego źródła 🙂

 4. Witam
  Jestem mamą 3,5 msc dziewczynki, karmione tylko piersia. Po ukończeniu 1,5msc Mała zaczęła robić zielone i śluzowate kupki. Dostała enzym laktazę (Kolzym) i probiotyk (najpierw Dicoflor potem Biogaja), ja od tego czasu jestem na diecie bezlaktozowej i niestety w kwesti kupek nie ma poprawy. Dziecko przybiera prawidłowo na wadze, jest aktywne, jest nadal karmione tylko piersią, problemów z brzuszkiem szczególnych nie mamy i nie mieliśmy, czasami tylko jest niespokojna przed wypróżnieniem. Jeśli chodzi o ilość wypróżnień to nie widzę różnicy w ciągu tego czasu. Dziecko jest pod stałą kontrolą pediatry, ale niestety cały czas się martwię tą sytuacją i nie wiem co mogę zrobić żeby już nie oglądać tego śluzu:(

 5. Witam
  Jestem mamą 3,5 msc dziewczynki, karmione tylko piersia. Po ukończeniu 1,5msc Mała zaczęła robić zielone i śluzowate kupki. Dostała enzym laktazę (Kolzym) i probiotyk (najpierw Dicoflor potem Biogaja), ja od tego czasu jestem na diecie bezlaktozowej i niestety w kwesti kupek nie ma poprawy. Dziecko przybiera prawidłowo na wadze, jest aktywne, jest nadal karmione tylko piersią, problemów z brzuszkiem szczególnych nie mamy i nie mieliśmy, czasami tylko jest niespokojna przed wypróżnieniem. Jeśli chodzi o ilość wypróżnień to nie widzę różnicy w ciągu tego czasu. Dziecko jest pod stałą opieką pediatry ale ja niestety nadal jestem niespokojny i martwię się.

 6. A po ilu kupkach mówimy o biegunce? Ostatnio mój synek 9 miesięczny zaczął robić luźne kupki, ale to nie jest woda konsystencja jest.Dodam, że w domu starsi bracia mieli wirusa, jeden dzień wymioty i gorączka na drugi dzień biegunka i im mijalo po 2-3 dniach , najmłodszy synek bez wymiotów, gorączki robi tylko luźne kupki tak od 3 do 5 dziennie,zachowuje się jak zwykle. Przy pierwszych dwóch dniach bolał go brzuszek, ale on ustąpił. Do ilu dni moga być luźne kupki? Probiotyk podaję i do tego elektrolity

  1. jeśli doszło do ewidentnej i nagłej zmiany rytmu wypróżnień to najprawdopodobniej jest to jakiś problem infekcyjny w przewodzie pokarmowym. luźne stolce mogą być nawet 2 tygodnie – i nadal jest to ostra infekcja. Postępowanie jest bardzo dobre 🙂

 7. Czy podczas biegunki u dziecka,śluz w kale jest dopuszczalny czy trzeba udać się na szczegółowe badania.Dodam że biegunka juz się kończy.sa to dwie trzy kupy dziennie o konsystencji papkowej ale z domieszką śluzu.Jak długo to się moze utrzymywać?

   1. Mój 10 miesięczny synek od 7 dni ma biegunkę.Przez pierwsze dni kupki były papkowate a teraz niektóre są wodniste.Robi około 5 kupek dziennie .Nie wymiotuje, nie gorączkuje, ładnie je i pije ,zachowuje się jak zwykle.Podaje mu naprzemiennie dicoflor i enterol .Czy powinnam udać się z nim do lekarza.Ile dni może trwać taka biegunka??

 8. Mój syn właśnie zmaga się z biegunka od 6 dni. Ma 3 latka i mega problem z kupa. Odpieluchowany ale kupe wstrzymuje i nie chce robić. Ta biegunka to gehenna bo codziennie po naście razy jest po pół h trzymania za rączkę, masowania brzuszka, przytulania i wspierania. Wszystkie majty pobrudzone, drugie dziecko i dom zaniedbane a synowi nic póki co nie pomaga. Całe dnie przestraszony i osowialy nie z powodu choroby ale faktu ze go na kupę ciśnie a on nie chce. Nie może isc do przedszkola na adaptacje, ja zawalam terminy w pracy bo musze z nim siedziec i nie wiem jak długo jeszcze to potrwa…Mamy całą rodziną dosyć a ja szczegolnie. :/

 9. Co z 3 latkiem ktore juz 9 dzień ma biegunkę.1-2 stolce dziennie.jest na enterolu 1x i debridacie 3x.do tego podaję mu picie herbatki owocowe nieslodzone i dietę lekkostrawną ryź.ziemniaki.bulka.zupka warzywna.poczatkowo goraczkiwało 39.9 stopni teraz 37.5.pojawil się sluz.lekarz nie widzi problemu.a dziecko jest apatyczne.marudne.zmeczone.

  1. być może doszło do uszkodzenia śluzówki jelita – jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu 4-5 dni to udać się do lekarza.

 10. Witam
  Mój synek ma 5,5 miesiąca. Od 4,5 miesiąca zaczęłam rozszerzać mu dietę (przez pierwsze 2 miesiące karmienie mieszane pierś + mm, później tylko mm) – przeszliśmy przez brokuł, pasternak, dynię i zaczęliśmy przygodę z marchewką (wszystko słoiczkowe – byłam wielką przeciwniczką słoiczków, potem stwierdziłam, że kupując warzywa w warzywniaku tak na prawdę też nie wiem „co w nich jest”).
  Wszystkie warzywka podawałam według schematu: 1 dzień 1/3 słoiczka, 2 dzień 2/3 słoiczka, 4-5 dzień cały słoiczek, po tym kolejne warzywo. Przy marchewce było tak, że dałam pierwszego dnia 1/3 słoiczka, drugiego dnia syn był zły na marchewkę i nie zjadł nawet porcji 1/3 słoiczka, trzeciego dnia zjadł z chęcią cały słoiczek i tego samego dnia wieczorem cała marchewka „wylądowała” w pieluszce w niezbyt zmienionej formie. Od następnego dnia zaczęły się rozwolnienia (śluzowe). Rozwolnienie trwało 8 dni (w tym czasie nie podawałam żadnych warzyw, jedynie mm), na 9 i 10 dzień (dziś 10 dzień) pojawiła się jedna śluzowa kupa na dzień. Syn dostawał przez kilka dni smectę, nifuroksazyd i enterol – enterol będę podawać jeszcze kilka dni.
  Proszę o opinię – kiedy możemy wrócić do dalszego rozszerzania diety? Czy powinnam odczekać do momentu, aż ustąpią śluzowe kupki i wszystko wróci do normy? W momencie powrotu do warzyw powinnam zacząć od podawania pojedynczych, nawet tych które już synek próbował, czy możemy szybko wejść na mieszkanki (ziemniak+marchewka, ziemniak+dynia)?

  1. od niewielkich ilości można zacząć kiedy synek będzie w ogólnej dobrej formie. kupka zawsze się zmienia przy rozszerzaniu diety – przy umiarkowanie nasilonej biegunce , jeśli dziecko ma ochotę to może zjeść pokarmy stałe.

 11. Witam,
  Jestem mama 9 letniej dziewczynki.
  Najpierw zaczęło się 4 dni temu katarem, kaszlem,a teraz od 2 dni ma biegunkę ,zauważyłam dzisiaj krew w kale.Wczoraj dwa razy wymiotowala ,a dzisiaj jeden raz.
  Nie gorączkuje.Katar sie skończył i kaszel również.
  Otrzymywala podczas przeziębienia Acti trin.
  Dostaje delikatne jedzenie ,dużo pije.
  Od wczorajszego dnia dostaje smecte ,dzisiaj podałam enterol oraz orsalit.
  Co ja mam dalej robić,prosze o pomoc.

 12. Witam. Mój dwuletni synek ma od 5 dni biegunke. Nie bylam z nim u lekarza. Synek mniej je bo nie ma apetytu ale pije chętnie (w tym elektrolity). Czy muszę z nim biec do lekarza? Proszę o rade. Pozdrawiam

  1. Jeżeli dobrze pije i nie jest apatyczny można podać probiotyk i elektrolity w warunkach domowych. Obserwować czy nie wystąpią inne niepokojące objawy jak gorączka, bóle brzucha, odwodnienie.

 13. Wszytscy przechodzilismy w domu jelitowke wkoncu moja 4 moes coreczka od 4 dni robi wodnista kupe z grudkami i sluzem w pierwszy dzien bylo to 9 kup po 4 dniach stosowania dicofloru i nifiroksazytu z przepisu lekarza jest 4-5 jak długo moze sie to utrzymywac ??? Zaznacze ze mala ma apetyt nie goraczkuje zachowuje sie normalnie
  Bardzo sie martwie

 14. Witam. Mój 2,5letni synek od 8dni ma biegunkę, takie 2 do 3 kupek troszkę rzadkich, po za tym ma apetyt normalnie pije ma chęci na zabawę, byliśmy u lekarza ale przepisał słownie dietke, a ja nadal się strasznie martwię, ??proszę o poradę, Jak długo to może trwać, i czy mam prawo do obaw o jego zdrówko??? Pozdrawiam?

  1. warto zastosować probiotyki i póki dziecko ładnie pije, nie gorączkuje i dobrze się zachowuje to nie ma powodu do zmartwień.

   1. Moja 3 miesięczna córeczka ma biegunkę, przez pierwszy dzień zrobiła około 15 luźnych kupek koloru żółtego, niektóre były z grudkami mleka, inne ze śluzem, a także trafiła się z nitkami krwi, ale bardzo śladowa ilość, później dalej robiła luźne kupki, ale bardzo mało było w pieluszce, tak jak by kleksy. Ma niezmienną temperaturę 37 stopni już od 24h, niekiedy spada do 36,5 nawet, ale zaraz wzrasta, dzwoniłam do lekarza, kazał podawać dicoflor i orsalit. Córka chętnie pije mleko, jesteśmy na mm, a także wodę, nie jest apatyczna, bawi się, śmieje, przy wypróżnianiu nie ma żadnych bóli, tylko ta kupka z nitkami krwi mnie przeraziła i ta temperatura niby niska ale się cały czas utrzymuje. Proszę o jakąś poradę co dalej robić? 🙂 Pozdrawiam

 15. Mój 3,5 letni syn nigdy nie miał problemów z biegunka. Aż do teraz. 3tygodnie temu wieczorem zjadł 2 jabłka i cała noc burczalo mu w brzuchu. Od rana biegunka. Czekałam aż przejdzie, nawadnianie dieta itp. Po 10 dniach pojechałam do szpitala bo w kale mimo że kupki teraz są 1-2 dziennie w miarę normalne to pojawiły się białe długie nitki. Badanie kału nic nie wykazało. Pani powiedziała że ma Zapalenie jelit ale ze jest okej bo nie ma już rozwolnien. On jest bardzo pogodny nic go nie boli ale czemu tyle czasu ta kupa nie wygląda jak trzeba tylko nadal jest jej a dużo i jest luźna. Dziś dałam mu garstke malin i po godzinie od razu rozwolnienie. To co on już nigdy nie będzie jadł owoców? Wcześniej faktycznie jadł ich za dużo.. Codziennie maliny Banany jabłka. Pełnymi miskami. Nie wiedziałam że mogę mu tym zrobić krzywdę :/

  1. obstawiałbym raczej, że nałożyła się jakaś infekcja na to spożycie owoców, a nie, że to one ponoszą winę. W trakcie trwania biegunki raczej unikamy owoców, bo mogą przez zawartość cukru nasilać nieco objawy. Ale rozumiem, że poza tym jest w dobrym stanie, nie ma gorączki, więc myślę, że wystarczy nawadniać i obserwować.

 16. Witam mam synka w wieku 2 lat od 4 dni ma biegunkę. Dawalam mu pestki dyni do jedzenia część byla pogryziona a część wydawana w całości. Czy to moze miec jakis związek z biegunka Ogólnie syn czuje się dobrze je normalnie pije tez jest w dobrej kondycji .Pozdrawiam.

 17. Witam.Moja 10 miesięczna corka od 5 dni ma biegunkę.Są to wypróżnienia rzadkie 6-7 razy na dobę.Nie placze ma apetyt,pije chetnie, jest pogodna bawi się.Stolce mają różne barwy od brązowego po zółty.Miesiąc temu dostawala zastrzyki lincocin.Podaje jej probiotyk i elektrolity.Czy możliwe że dopiero teraz wystąpila biegunka po antybiotykoterapi i jak dlugo moze się utrzymywac?

 18. Dzień dobry, mój 3 miesięczny synek ma biegunkę 3 dzień. Po pierwszym dniu gdzie kupki były wodniste i liczne 8 kupek, poszliśmy do lekarza. Synek czuje się dobrze, ma humor i je, dlatego lekarz zalecił tylko probiotyk i smecte. Czy mogę podać jakies płyny nawadniające z apteki? Karmie go piersią i mm, podaję też co jakiś czas wodę przygotowana. Martwię się że jest jeszcze taki malutki i że spadnie mu waga. Po jakim czasie na kontrolę do lekarza, jeśli dziecko ma biegunkę, a humor dobry? Pozdrawiam

 19. Witam, mój syn 2letni od 5 dni ma biegunkę.Trzy dni gorączkował do 3 9 ( podawa łam ibufen/paracetamol) czwarty dzień czasem mu nachodzi temp do 38, bez leków samo po kilku minutach potrafi spaść do 37.Dziś podczas drzemki też temp do 38 doszła potem spadła.Ale te kupy i skok temp mnie niepokoi czy udać się ponownie do pediatry,czy poczekać jeszcze parę dni?(Piję brak łaknienia)

  1. Dziecko przy biegunkę może mieć słabszy apetyt. Ważne żeby piło najlepiej gdyby piło elektrolity. Takie chwilowe zawahania temperatury mogą się zdarzyć. Mam nadzieję że wszystko zmierza już ku lepszemu ?

  2. Witam,moj syn 5 letni od 6 dni ma biegunkę. Zaczęło się od kataru. Na następny dzień zaczęła się biegunka i goraczka. Goraczka minęła po dwóch dniach. Katar takze.Lekarz zalecił dietę i Dicoflor 30. Na początku wizyty w toalecie były częste. W dniu dzisiejszym rano kupka byla prawie normalna (jasna ale dość twarda) Po 8 godzinach kupki znowu są luźne i częste. Dodam że w niedzielę raz pojawiła się krew. I dziś także. Syn pije dużo i ma apetyt. Czy mamy zgłosić się znowu do lekarza?

 20. Moj 6 miesięczny synek od 8 dni robi po okolo 15 kup dziennje ze ze sluzem czasem wodniste. Mamy syrop nufroksyzat czy jakoś tak i dicoflor. I nic sie nie zmienia.

  1. Mój 6 latek od 4 dni ma biegunkę dzis zauważyłam że jest to wodniste czy mam sie czym martwić? Jest wesoły przez dzień brzuszek go nie boli jedynie przy wypróżnianiu

 21. Dzien dobry. Syn, dwulatek od dłuższego czasu ma taki problem ze robi kupkę po 4 – 7 dniach. Po 4 dniu bez kupki podajemy dicopeg. Dziecko jeszcze jest karmione piersią. Stolec jest twardy. W tym samym dniu wypróżnia się 2 lub 3 razy z rozwolnieniem. Nie wiemy co robić, pediatrzy nie widzą problemu. Niestety ma mało urozmaicone jedzenie bo nie chce jeść twardszego ani owoców. Jako roczniak jadł. Mięso je tylko w kotlecie mielonym lub jak jest schowane w ziemniakach. Owoce tylko musy w tubce. Proszę o podpowiedź i pomoc. Pozdrawiam

  1. jeśli po szczepieniu przeciw rotawirusom to nawet do miesiąca wirus może być wydalany ale nie powinny to być nasilone objawy. Zwykle kilka dnia. po innych szczepionkach również powinno szybko ustąpić. Jeśli nałożyła się ostra infekcja to do 2 tygodni maksymalnie.

 22. Dziendobry. Strasznie sie.waham bo jestesmy w niemczech i chodzimy do normalnego pediatry oni nie zapisza lekow oni lecza tylko woda dokladnie wszystko lecza.woda duzo pic duz pic

  i pare razy mielisny sytuacje ze przez te ich leczenie dzieci bylobw szpitalu
  ..operacje itd. Teraz olivier ma 6 lat i pierwszy raz taka biegunke w ciagu dnia ok 10 razy laduje w toalecie w nocy wstaje rowniez boli go brzuch nie.chce nic jesc pije cos pije ale nie zaduzo elektrolity nie chetnie ale dajemy rade trwa to juz tydzien jeste blady bez energi widac ze zle sie czuje wczorqj krrew z nosa. Wiec co robic? Ile czekac jeszcze czy do szpitala lepiej jechac? Prosze o pomoc nie ufam tym.lekarzom…pozdrawiam

 23. ogromne dzięki za ten wpis! Synek ma biegunkę już 10 dni, byliśmy na początku w szpitalu, aby sprawdzić czy to nie bakteria. Mimo wszystko biegunka trwa nadal i zaczęliśmy się martwić, że jesteśmy ignorowani, albo że są tu inne praktyki – mieszkamy w Danii.

  a ten wpis mnie uspokoił. Przynajmniej na kilka kolejnych dni.

 24. Witam, ja też mam pytanie i byłabym wdzięczna za odpowiedź. Moja 2 letnia córka miesiąc temu przeszła wirusa jelitowego, byliśmy w szpitalu. Rota noro i adenowirus nie wyszły więc pewnie coś innego to było. Caly żłobek chorował. Od tamtej pory ok 4 dni jest ok a potem brzydka luźna kupa ze sluzem. Potem znów przerwa że jest dobrze i po 3-4 dniach znów to samo. Do tego od pobytu w szpitalu ma katar, raz lekki przezroczysty raz żółto zielony i nos zatkany. Bierze probiotyk od wyjścia ze szpitala. Już się zastanawiam czy iść z nią do lekarza bo męczy się biedna bardzo. A że jest niejadkiem to w dni z luźną kupą nie chce jeść za bardzo. W dni kiedy czuje się lepiej je w ładnie jak na swoje możliwości. Co Pani o tym myśli? Jakieś zapalenie jelit po wirusie? Czy katar zlobkowy i on wpływa na kupke? Już sama nie wiem… Pozdrawiam!

  1. Może komuś przyda się dalszy ciąg naszej historii. W końcu wylądowalismy u lekarza. Milion badań i okazało się że w szpitalu zarazila się bakterią clostridium. Po leczeniu było ok i 4 dni temu dnia złapała wirusa, wymioty plus biegunka. Mamy już dość…

 25. Witam. Córka 2 lata najpierw wymiotowała w nocy raz i miała temperaturę, która utrzymała się 2 dni. Teraz od 6 dni ma biegunkę, na początku bardzo brzydko śmierdziała, po 3 dniach jest nadal jednak już nie taka śmierdząca. Córka w miarę normalnie je, pije. Podaję jej probiotyk i elektrolity, nie marudzi, bawi się, śmieje,psotuje. Czy mam z nią iść do lekarza czy poczekać i obserwować? Pozdrawiam

 26. Witam. Moja 1,5 roczna coreczka ma od 7 dni biegunke. Na poczatku byl katarek dwa dni wodnisty, potem zrobil sie ropny i doszlo rozwolnienie. Pierwsze 3 dni robila 3/4razy pelne pieluchy samej wnet wody zoltej.teraz max 2 dzienie. Lekaz dal elektrolity i cos na zatrzymanie rozwolnienie. Corcia jednak nie chce tego przelkac. Na sile pare lykow i tyle. Nigdy nie lubiala pic. Teraz daje jej na sile co 10min lyka wody.odwodniona raczej nie jest.bawi sie chetnie ale malo je. Pytanie czy sie martwic? Mala pila zawsze 2 razy na dzien mleko sztuczne. Teraz odstawilam ze wzgledu na rozwolnienie, ale widze ze jej go brakuje widze ze jest glodna. Ryz, rozol na to patrzez nawet nie chce juz. Czy moge mleko je dawac dalej.cuy to pogorszy rozwolnienie? Prosze o porade

 27. Witam,synek 8 miesięcy od 6 dni biegunka 2-3 kupki kolru żółtego ale wodniste…podajemy nifuroksazyt i węgiel (zalecenie lekarza)ile może trwać jeszcze taka biegunka ( luźny stolec)…ma apetyt, pije dużo

 28. Witam, moja Córka ma 6mcy i 3 tygodnie. Od tygodnia ma biegunkę, przez 4 dni dochodziło do ponad 16stu stolcow, w nocy 1-2. Podawałam marchwiankę, kaszkę ryżową, jest na KP. Od 3 dni smecta zmniejszyła ilość stolców do 8. Mniej więcej od godz 19nastej kup już brak i przez noc. Poranna kupa jest normalna i po około godzinie zaczynają się biegunki. Zabawy na brzuchu nasilają. Normalnie robiła 3-4 kupy dziennie. Dietę rozszerzamy od 3-4 tygodni.

 29. Dodam jeszcze, że od dwóch dni pojawił się mokry lub suchy na zmianę kaszel i lekki katar. Pierwszy ząbek wyszedł 3 tygodnie temu.

 30. Witam.
  Synek ma 13 mc przed świętami poszedł do żłobka i wrócił z biegunka która utrzymuje się do dziś. Tzn zależy co rozumiemy przez biegunkę, bo kupkę robi normalnie 3 razy dziennie niepokojace jest to, że za każdym razem musimy go kąpać bo kupka wylewa się z każdej strony. Nie goraczkuje ma apetyt i jest wesoły jak zawsze. Byliśmy u lekarza żadnych badań nie podawać jedynie warzyw i owoców. Parę dni temu okazało się nawet że w żłobku był przypadek mononukleozy. Mały dostaje probiotyk co możemy zrobić by ta kupka w końcu wróciła do normy.

 31. Witam
  Moja 2,5 roczna córeczka 7 dzień ma biegunkę z tym ze od dwóch dni robi 2 kupki dziennie ale wodniste. Na początku biegunki było ich o wiele wiele więcej i był widoczny śluz a raz tylko jeden krew . Podawałam jej nifuroksazyd hasco (przepisany przez pediatrę oczywiście wizyta przez telefon) przez 4 dni ale w małych dawkach i odstawiłam bo myślałam wczoraj ze to już koniec .( zanosiło się na to) Ale dalej podaje tasectan . Dodam ze córka od początku nie wymiotowała ani nie miała gorączki. Je ma apetyt i pije ładnie . Ale dziś druga kupka była wprost wodnista i zaczynam się bardzo martwić . Nasza pani doktor powiedziała ze to trochę potrwa zanim flora bakteryjna się odbuduje ale nie wiem czy powinnam spowrotem podac jej nifuroksazyd hasco ? I po jakim czasie powinna znów oddawać uformowane stolce?

 32. Dzień dobry. Moja 14msc córka ma od okolo 6 dni luźne kupy. Zdarza sie ze zrobi kupek 4 wyciągu dnia z czego jedna jest ze sluzem i grudami (taki wystrzal). Czasami zdarza sie dwie wciagu dnia i jedna jest normalna druga ze sluzem leista. Wczesniej miala takie przy zebach, mozliwe ze i teraz jakis ząb wychodzi ale nie da sobie zajrzec do buzi. Zachowuje sie normalnie, bawi sie smieje, duzo je i pije, dobrze spi brak goraczki i innych objawów. Pytanie brzmi ile to moze jeszcze potrwac??
  Czy musze wprowadzac diete bezmleczna? Czy udac sie do lekarza?? Co moge jej podac? Dziekuje i pozdrawiam

 33. Dzień dobry.
  Córka w czwartek rano zrobiła luźna kupke, w ten dzień jadła normalnie a kupek zrobiła może 5. W piątek zwymiotowała sama wodą, kupki też były ale może tylko 3. Pije cały czas, ale nie chciał nic jeść, obiad zwróciła, mleko zwróciła, gorączki nie wystąpiła w ogóle. W niedzielę wypila tylko pół kubeczka rosołu to samo w poniedziałek, podaję jej dicoflor. Wodę pije bez problemu, ale słabnie w oczach, gdy widzi cokolwiek do jedzenia zaraz płaczę. Córka ma 2 lata

 34. Witam, córcia za 2 dni kończy roczek, od 2 dni 4,5 kupek luźnych w ciągu dnia, nie które ze śluzem. Brak goraczki, ma apetyt, pije tak jak zawsze ok 250ml płynu (nigdy nie piła wiecej) plus oczywiście mleko i inne pokarmy. Mam w domu tasectan, dicoflor i elektrolity, czy mogę jej to podawac, chodzi o to czy mogę w ciągu dnia wszystko to podac? Czy na cos jest za mała? Czy mam się martwić? Dodam że chyba ząbkuje.

 35. Moja półroczna córcia miała katar, w momencie kiedy zaczęło wszystko wracać do normy pojawiła się biegunka którą początkowo kojarzyłam z podaniem marchewki z jabłuszkiem bo jabłko było po raz pierwszy. Jednak biegunka utrzymuje się już 5 dzień. Początkowo 8 kupek dziennie w większości w formie smugi (delikatnie przybrudzona pielucha z kilkoma grudkami) . Teraz drugi dzień z rzędu są 4 bo daje probiotyk i tasectan, kupki teraz są papkowate. Jak długo to może trwac?
  Oczywiście dopajam.

 36. Moja 20 miesięczna córka od środy ma biegunkę. Kupki wodnista lub półpapki ze śluzem. Jest ich na dobę od 8 do 11. W piątek teleporada i dostała enterol i orsalitu który podaje od środy oraz lek hidrasec 3x saszetki i to dostaje od wczoraj. Jeśli nie będzie poprawy mam dzwonić we wtorek. Mała ma 37,4, apetyt gorszy wiadomo ale nie jest apatyczna i zachowuje się normalnie .
  Boję się i nie wiem czy czekać do wtorku czy się spakować i przy tej ilości kupek ( średniej wielkości ) jechać do szpitala.

 37. Witam , córka 19 miesięcy . Po grypie jelitowej dziecko ma nadal luzne stolce często ze śluzem . Minęło 3 tyg od wirusa . Był tydzień spokoju dziecko robiło normalne kupki . Odstawiłam probiotyki i 3 dni po tym luzne stolce powróciły . Pediatra zalecił powrót do probiotyki dicoflor\ enterol . Niepokoi mnie jednaj ta sytuacja . Czy radzi Pani badania ?

 38. Witam, z soboty na niedzielę zaczelismy wszyscy wymiotować i mieć rozwolnienie tzn ja mój mąż i 10 mkesieczny synek. Nam przeszlk ale maly już 2 doby robi kupę za kupa,co zje zaraz leci. Wygląda na to że zatrulismy się mięsem. Czy wizyta u lekarza jest konieczna w takim wypadku?

 39. Mój Patryś 8 miesięcy od Sylwestra ma luźne kupki. Takie zielone ze śluzem. Jest karmiony mm. Szczepienie było w październiku. Dziecko nie gorączkuje jest wesołe bawi się i gada z nami jak najęty. Pediatra zapisała tectosan. Daję ten lek plus dicoflor plus flostrum baby plus Humana d3 plus dha. Dziecko spokojne nie ma gorączki nie Marudzi.

 40. Witam właśnie przechodzimy z synem 5lat adenowirusa stan ciężki łącznie z pobytem w szpitalu wyszedł lecz po 2 dniach biegunki i wymioty wróciły wtedy zadzwoniłam o pomoc jako zdesperowana matka do starego lekarza wojskowego i powiedział KORZEN KOBYLAKA proszę mi wierzyć dziecko leciało przez ręce w pierwszej godz po podaniu pierwszej ilości zatrzymały się biegunki i wymioty na drugi dzień były jeszcze 2 zielone kupy w tej chwili kończymy 3 dzień bez biegunek bez wymiotow .każdy ma swój sposób na takie biegunki Ale jeśli dziecko ginie w oczach A lekarz po raz drugi każe jechać do szpitala człowiek próbuje wszystkiego proszę spróbować działa cuda poczytajcie Państwo o tym korzeniu Justyna

 41. Witam corka 14 miesięcy mamy problem z kleksami a mianowicie corka już 3 raz przechodzi przez napad kleksow normalnie robiła około 2 kup dziennie a nagle robi 2 duże i 8 kleksow dostała nifurozkazyt i osłonę na 4 dni był spokój tydzień bo wkoncu przebił się żeby myślałam że już mamy to z głowy a dwa dni temu goroczka do 38 i 3 , 4 udali się to opanować dziecko dalej widać że coś męczy osłabiona jest i markotnq i dzisiaj doszły znowu te klepksy brak sił…kał zrobiony nic nie wyszło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *