"po godzinach", inne

mLUMEN – nowa aplikacja

Już jakiś czas temu otrzymałam propozycję zapoznania się z projektem mLUMEN. Dlaczego mnie to zainteresowało? Właściwie to kolejność była inna – to mój blog zainteresował twórców tego narzędzia. Ze względu na wysoko ocenioną jakość zamieszczanych treści na mamapediatra.pl, znalazł się wśród blogów, których wpisy zostały wykorzystane do rozwijania aplikacji.

Aplikacja mobilna mLUMEN łączy w jednym miejscu zbiory polskich bibliotek, dane instytucji publicznych oraz wpisy z blogów i serwisów informacyjnych. To takie miejsce które zbiera w jednym miejscu różne publikacje – nie tylko treści internetowe, ale też papierowe – dostępne w bibliotece.

Jak to działa?

Użytkownik określa, które tematy go interesują, a aplikacja w odpowiedzi pokazuje powiązane z danym hasłem informacje i to niezależnie od tego, w jakiej formie zostały one opublikowane. Idąc dalej można też poszukiwać informacji powiązanych z danym artykułem i spojrzeć na niektóre tematy szerzej.

Dla kogo aplikacja?

Aplikacja adresowana jest z jednej strony do osób poszukujących informacji, ale z drugiej strony okaże się wartościowa dla blogerów i wydawców. Mój blog podobnie pewnie jak wiele innych blogów utworzony jest na platformie WordPress. Wystarczy zainstalować specjalną wtyczkę aby podłączyć się do aplikacji mobilnej mLUMEN.

Osoby wyszukujące informacje będą mogły natrafić w aplikacji na mojego bloga, a tym samym zwiększy się ilość czytelników na mamapediatra.pl. A to jest to na czym zależy każdemu twórcy – aby dotrzeć z treściami merytorycznymi do jak największego grona odbiorców.

Szata graficzna aplikacji ma być minimalistyczna. Jest inspirowana twórczością Pieta Mondriana.

Wtyczka LUMEN-WP

Po zainstalowaniu wtyczki aplikacja mobilna mLUMEN będzie automatycznie pobierać wpisy z bloga, które będą następnie automatycznie tagowane oraz udostępniane w aplikacji (bloger nie musi robić tego ręcznie, a tym samym oszczędza czas).

Nie ma konieczności dodatkowych działań ze strony twórcy 🙂 Udział w projekcie mLUMEN jest bezpłatny dla obu stron (zarówno dla użytkowników aplikacji, jak i dla osób chcących podłączyć swoje blogi do aplikacji w ramach projektu).

Wartościowe treści?

Aplikacja mLUMEN z jednej strony w wynikach wyszukiwania na wyższych pozycjach umieszcza tematy najbardziej w danym czasie popularne i wyszukiwane. Z drugiej – patrząc od strony twórcy – odfiltrowuje treści publikowane w krótkim czasie, w dużej ilości, o niskiej wartości informacyjnej. Tym samym osoba poszukująca informacji będzie trafiała tylko na te najbardziej wartościowe informacje.

Zachęcam Was do zapoznania się z aplikacją. Spróbujcie wpisać hasło „szczepienie” „mamapediatra” lub jakieś inne pediatryczne hasło. Ciekawa jestem Waszych wrażeń. Jeśli jesteście twórcami wartościowych treści to zachęcam do zainstalowania wtyczki do WordPressa.

https://mlumen.bn.org.pl/

Wpis sponsorowany.

Sponsor nie miał wpływu na moją opinię o aplikacji, ale merytorycznie skonsultował wpis nie zmieniając jego kształtu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *