badania, dla mamy noworodka, infekcje

Termometr bezdotykowy do pomiaru ciepłoty ciała?

Jak ułatwić sobie pomiar ciepłoty ciała u dziecka? Jak nie zepsuć tego pomiaru? Co należy zrobić aby pomiar był prawidłowy oraz wynik dokładny i powtarzalny? To pytania, które spędzają sen z powiek wielu rodziców ale i lekarzy.

Pamiętacie wpis o gorączce?

Wspomniałam w nim o tym jak często pomiar temperatury u dziecka jest nieprawidłowy. Przyczyn może być kilka. Po pierwsze – użytkowanie nieodpowiedniego (niedokładnego) sprzętu albo jego użytkowanie niezgodnie z instrukcją (wykonywanie pomiaru w nieodpowiednim miejscu).

Druga kwestia – brak cierpliwości rodzica lub dziecka (zbyt szybkie zakończenie pomiaru). Dlatego szybkość pomiaru ma tu znaczenie.

Po trzecie – w przypadku termometrów bezdotykowych dochodzi jeszcze problem dokładności pomiaru, bo np trzymamy termometr w nieodpowiedniej odległości – oczywiście ta odległość jest wypisana w instrukcji sprzętu ale rzadko ją czytamy, a nawet jeśli to nikt nie ma centymetru w oczach. No i jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – pot i włosy – to akurat obserwuję , gdy kontrolujemy spadającą po lekach ciepłotę ciała. Termometry bezdotykowe sobie wtedy nie radzą, a dziecko w takim momencie zwykle zasypia i aż żal je budzić na pomiar w odbytnicy.

Łatwo mówić

Moje dzieci generalnie rzadko gorączkują – jedynie średnia córka „lubi” gorączkować przy banalnym nawet katarze. Ale zwykle pomiar udawało mi się wykonać w odbytnicy (póki dzieci były malutkie to zupełnie nie było z tym problemu, a później, po 3 roku życia posiłkowałam się termometrem elektronicznym czyli pomiarem pod pachą).

Najmłodsza córka ma teraz prawie 2,5 roku i wiem, że teraz ciężko by było zmierzyć jej temperaturę w pupie. Zdaję sobie sprawę. Ale zawsze stawiałam dokładność pomiaru ponad tymi trudnościami technicznymi.

Zaczęłam jednak rozglądać się w poszukiwaniu profesjonalnego termometru bezdotykowego. Miałam z nimi do czynienia przede wszystkim na oddziale pediatrycznym i w trakcie pracy w przychodni. Nie byłam zadowolona z dokładności pomiarów ponieważ każdy termometr pokazywał inny wynik. Miałam wrażenie, że różnią się nazwą i nieznacznie wyglądem, ale wszystkie produkowane są w podobny sposób i chyba nawet w jednym miejscu .

Biorę pod uwagę również moją przyszłość, a konkretniej indywidualną praktykę lekarską. Na razie ograniczam się do wizyt u sąsiadów czy przyjaciół i zawsze zabieram ze sobą swój sprzęt – otoskop, stetoskop, aparat do mierzenia ciśnienia, szpatułki, a niekiedy chciało się sięgnąć po termometr bezkontaktowy . Przecież nie pojadę z jednym termometrem elektronicznym do dwóch-trzech pacjentów po rząd (higiena). Szybki termometr bezkontaktowy to bardzo duże ułatwienie podczas takich wizyt.

Efekt

W końcu na rynku pojawił się bardzo dobry termometr. Znalazłam sprzęt który spełnił moje oczekiwania.

Wiem, że jest już testowany w kilku szpitalach w Polsce, z dobrym efektem.

Testowałam go przez długi okres czasu w domu ale i na pacjentach – zarówno gorączkujących oraz takich bez gorączki. Jestem bardzo zadowolona, bo pomiar może być precyzyjny i jednosekundowy, dlatego podsuwam Wam moją opinię. Mowa o termometrze bezdotykowym VISIOFOCUS (niegdyś thermofocus).

Termometr, o którym piszę posiada wszystkie funkcje potrzebne aby dokonać prawidłowego, szybkiego i bezpiecznego pomiaru na czole ale i nie tylko, a konkretniej:

 • pomiar jednosekundowy, więc nie wymaga właściwie cierpliwości ani od rodzica ani od dziecka
 • jest prosty, intuicyjny i można go w każdej chwili skalibrować po to aby wykluczyć wszystkie czynniki zewnętrzne takie jak np. różnica temperatur w pomieszczeniach,
 • nie muszę martwić się o prawidłową odległość ponieważ termometr poprzez wyświetlenie wyniku na skórze pokazuje mi również prawidłową odległość- jeśli wynik/cyfry znajdują się w obrębie nawiasów to wiem, że odległość jest dobra, a jeśli wychodzi poza wspomniane nawiasy to znaczy, że trzeba zweryfikować te odległości albo zbliżyć albo oddalić od czoła
 • spocone czoło u dzieci? makijaż u nastolatek? Jak zmierzyć na czole temperaturę w takiej sytuacji? Zewnętrzne wytarcie skóry nic tutaj nie da, bo pomiar tak czy siak będzie niedokładny, ponieważ czoło nadal pozostanie chłodne. Pot powoduje to, że organizm się chłodzi dlatego też termometr Visiofocus pozwala dokonać pomiaru w tych konkretnych sytuacjach na powiece lub oku. Jest to całkowicie pomiar bezpieczny – nawet w sytuacji gdy dziecko otworzy oko to nie ma zagrożenia dla narządu wzroku.

Z ciekawostek dodam jeszcze, że można nim mierzyć temperaturę wody do kąpania, jedzenia i otoczenia.

Zainteresowałam się oczywiście badaniami klinicznymi tego sprzętu jest ich sporo: świadectwo wzorcowania, certyfikaty CE, klasa dokładności, kalibracja, badanie kliniczne potwierdzające możliwość pomiaru na oku.

Pojawił się w końcu na rynku europejski termometr bezkontaktowy spełniający moje oczekiwania, jestem zadowolona z jego użytkownia.

Polecam zarówno rodzicom, którym zależy na dokładności, szybkości pomiaru, a może dodatkowo ich dzieci nie należą do tych najcierpliwszych? Zainteresowane mogą być te osoby spośród Was, które nie są do końca zadowolone ze swoich termometrów ponieważ wyniki pomiarów nie są precyzyjne. Polecam również lekarzom i pracownikom ochrony zdrowia naprawdę ułatwiają życie.

Może ktoś z Was jest w posiadaniu takiego termometru i chciałby się podzielić opinią? Piszcie w komentarzach!

85 thoughts on “Termometr bezdotykowy do pomiaru ciepłoty ciała?

 1. Jestem szczęśliwa posiadaczka tego termometru . Pierwszy raz zobaczyłam go wlasnie na oddziale pediatrycznym w szpitalu . Poczytałam o nim więcej i za pieniądze , które moje dziecko otrzymało w prezencie od rodziny kupiliśmy ten termometr . Polecam każdej mamie . Porównywałam odczyty z termoterem rtęciowy ( jeszcze taki posiadam ) i wyniki sie pokrywały w wiec jestem spokojna

 2. Witam a mierzenie temperatury gorączki u dzieci w buzi ja często tak robię czy robię błąd czy ta temperatura jest ok czy zanizona lub zawyzona pozdrawiam Basia ?

  1. Dziękuję za polecenie. Rzetelna opinia☺️
   Próbowałam zamówić poprzez podanego maila, niestety nie otrzymałam odpowiedzi a chciałabym zakupić ten termometr 😊
   W internecie jest praktycznie teraz niedostępny albo ceny kosmiczne 😢

 3. Mam pytanie, czy ten termometr wydaje jakieś dźwięki? Najgorzej jak mierzysz dziecku temperaturę w nocy …. i dziecko się budzi bo dźwięk termometru.
  Z góry dziękuje,
  Doris

  1. Mam ten termometr i jestem zadowolona – pokazuje powtarzalne wyniki i nie rozjeżdża się z pomiarem zwykłym termometrem. Mam tylko pytanie – tam jest ustawienie, oral/rectal/ax. i pomiar zwykłym termometrem pod pachą najbardziej zbliżony jest do wyniku przy ustawieniu rectal, ten ax. Wydaje mi się zanizony o pół stopnia…(domownicy mieliby cały czas ok 36.0). Które ustawienie brać za pewnik? Czy od ustawienia rectal coś odejmować?

 4. Sprzęt od razu widać, że warty uwagi i ceny .. kupiliśmy kiedyś innej firmy. Córeczka kręciła się w nocy, dotykam a ona gorąca .. bezdotykowy raz pokazał 38,8-39 a zaraz 36,6-37,4 … to jest ogromna różnica. Całe szczęście mieliśmy termometr spirytusowy(pod pachę) i pokazał oczywiście 39,1 . Od tamtej pory kupiliśmy elektryczny pod pachę i mimo 13miesiecy jak słyszy „pik” podnosi rękę bo znaczy, że mierzymy temperaturkę 😉 pozdrawiam !

 5. Ooo to muszę go mieć. Moja córka to mistrz goraczek…40 i więcej to u niej standard. Termometry mam różne ale każdy co innego. Ja już ręką odczuwam bo tyle ich było, że dotknięcie jej ciała jest już dobrą wskowką. Ale nieukrywam, że czekam na termometr idealny. Chociaż ona mając 3 lata pozwoliła zmierzyć w pupie- bo obserwowała młodszego brata. Wcześniej było na nie. Myślę, że stanę się jego posiadaczką bo jak mama pediatra poleca to jest fajny.

 6. Czy takim termometrem można tez mierzyć temperaturę na skroni? Moje dziecko, gdyby jest zmęczone, ma zimne w dotyku czoło (środek czoła), często nawet podczas gorączki środek jest zimniejszy. Czy w takim razie taki termometr zdałby u nas egzamin?

  1. kazdy termometr ma preferowane miejsce pomiaru. tutaj czoło lub powieka. Zawsze skroń jest cieplejsza bo tam jest fizjologicznie wyższa temperatura nawet o te pół stopnia.

 7. Dzień Dobry,
  Czy mierzenie temperatury w uchu jest nieprawidłowe? Mieszkam w Szwajcarii i tutaj zarówno nasz pediatra jak i w przychodni, mierzy temperaturę w uchu. My w domu mierzymy albo w odbytnicy albo bezdotykowym (ale ten często pokazuje inny wynik niż w odbytnicy) i dlatego zastanawiam się nad kupnem termometru do pomiaru temperatury w uchu.

  1. ten do ucha jest dobry do pomiaru miedzy 3 a 5 rokiem życia. W odbytnicy musi mieć giętką końcówkę i do 3 roku zycia dobrze sie sprawdzi. Tutaj chciałam pokazac dobrą alternatywę bezdotykową – nie ma znaczenia wiek i pomiar jest dokładny, a wielu rodziców „marudziło” mi na te pomiaru w odbytnicy i w ogole na dlugosc pomiaru i problemy z kontrolą spadku temperatury 🙂

 8. Ja nie narzekam na dokładność pomiarów, synowi(13l) zawsze mierze pod pachą termometrem za 10 zł i zawsze jest prawidłowa, córka (3,5 i 4,5 roku) mierze w pupie, oczywiście starsza się zaczyna już buntowac, póki co udaje mi się jej wytłumaczyć że tam będziemy miały naj dokładniejszy pomiar, a że jest bardzo mądra dziewczynka to rozumie, ale cieszę się że poleciła pani termometr bezdotykowy, mamy jeden bez dotykowy (sprawdza się do pomiaru temperatury w pokoju)
  i drugi do ucha (ten to już wogole jest do d..y). Zakupimy polecony, oby był tak dobry jak pani opisuje. Pozdrawiam

 9. Dzień dobry, a od jakiego wieku można go używać? Synek ma niecałe 2 miesiące. Mamy w domu termometr do mierzenia temperatury w uchu ale wolałbym dokładniejszy.

 10. Mam ten termometr. Kupiłam go jako drugi, gdy na dłuższe wakacje zapomniałam zabrać naszego bezdotykowej Microlife (który również ma pozytywne opinie). I jestem rozczarowana. Nie wiem czy mogę mu ufać. W domu kilkukrotnie porównywałam wyniki obu termometrów. W gorączce jak i bez. Visiofocus pokazywał za każdym razem temperatura niższa o zakres od 0,5 do 0,7 stopnia w porównaniu do Microslife. Uważam, że to sporo szczególnie, gdy waham się czy podać już lek czy jeszcze czekać. Dodam ze mąż Przeczytał obydwie ulotki i zachował prawidłowe odległości pomiaru przy obu termometrach. Sama nie wiem co myśleć o tych pomiarach, który jest bardziej trafny?

  1. Mam podobny dylemat. U nas co prawda na szczęście do tej pory obyło się bez gorączki, ale gdy mierze temperaturę córce to zawsze ma ok 35,8 lub nawet niższa (zresztą nie tylko ona, ale również zarówno ja, jak i mąż). Producent w ulotce wyjaśnia to w ten sposób, że każdy ma „swoją temperaturę standardowa” i należy ją zapamiętać jako benchmark do oceny kiedy jest ona podwyższona. Wszystko OK, ale kiedy uznać że mamy do czynienia z gorączką i zacząć podawać leki? Przy wskazaniu 38 czy skorygowanym do 37,2 z uwagi na niższa temp standardowa? Jak w obliczu powyższego może być on stosowany np przez lekarza, który podczas choroby mierzy nim dziecko po raz pierwszy, więc ma wiedzy wiedzy o tej temperaturze standardowej?

   1. zawsze zwracamy uwagę rówiez na stan ogólny dziecka. Temperatura 38’C + dobry stan to czekamy, taka sama temperatura i dziecku wymęczone, apatyczne – podajemy leki. Jeśli dodatkowo jest tendencja do drgawek to obniżamy nawet szybciej, żeby nie miało szansy dojść do 38’C. Powyżej 38,5’C podajemy leki. Nic tutaj nie korygujemy, nawet jeśli dziecko miało 35,8 – to nadal gorączka jest powyżej 38

 11. A jeżeli na czole ( przy dwóch róznych termometrach ) temperatura, która się pokazuje to około 40 stopni, a w tym samym czasie mierzona w odbycie ( równiez dwoma innymi wynosi 38,5-38,7 ( bez odejmowania) ). Jak wtedy interpretować wyniki?

  1. Ciężko powiedzieć… a jak czuje się dziecko> Na ile wygląda? To dosyć znacząca różnica. Jeśli termometry używane są zgodnie z instrukcją producenta to pewnie powinniśmy przyjąć że ta wyższa jest prawidłowa, bo tak wysoki wynik cięzko zignorować

   1. Mam i ja. Nawet dwa jeden model starszy a drugi najnowszy 😎 uwielbiam go za WSZYSTKO. Przy dwójce malych dzieci w wieku przedszkolnym nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego . Polecam każdemu !

  1. Witam, zakupiłam dwa dni temu ten termometr w wersji smart mam pytanie, czy powinnam za każdym razem przed użyciem kalibrować go do temperatury pomieszczenia w którym robię pomiar? Pozdrawiam

 12. Mam dokładnie ten sam termometr od kilku miesięcy. Mimo ceny zdecydowałam się go kupić gdy oczekiwałam na narodziny drugiego dziecka i musiałam mieć coś naprawdę dobrego.
  Na czole mierzy temperaturę idealnie, natomiast na powiece przy podwyższonej temperaturze przeważnie pokazuje temperaturę wyższą niż na czole. Nie wiem co o tym myśleć.

 13. Przede wszystkim dziękuje Pani z całego serca za ten blog! Kawał świetnej roboty Pani wykonuje – ja za to gorzej śpię, bardziej świadoma zagrożeń 😉

  Mam ten termometr! Jest rewelacyjny ale zawsze robię pomiar dwa razy – na oku i między oczami. Wtedy wiem czy temperatura rośnie czy już się ustabilizowała. Zauważyłam, że między oczami temperatura jest „szybsza”, a na oku u 3 łatki i roczniaka nie realnym jest dokonać prawidłowego pomiaru.

  Druga sprawa
  Zastanawiamy się nad zaszczepieniem starszej córki donosową szczepionka przeciwko grypie. Czy może Pani coś o niej więcej powiedzieć? Wiem, że jest czterowalentna, czy to znaczy, że tradycyjne szczepionki są mnie walentne? Czy refleks przewodu moczowego jest przeciwskazaniem? Przed szczepieniem mamy zalecony posiew i mocz ogólny – ostatnio po leczeniu antybiotykiem (leukocyty 20-30, amoksycylinę przez 7 dni) w dalszym ciągu utrzymują się leukocyty w moczu (10-20). Badanie było wykonane tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii i 2 krotnie powtórzone w odstępie 4 dni. Córka od roku dostaje Da Furag 2ml

 14. Wiem ze to brzmi głupio… Ale swego czasu w telewizji byl poruszany podobny temat i tam wygral elektryczny termometr do ucha. Czy on jest porównywalny z tym? Czy to jiz zupełnie inna historia?

 15. Zamówiony teraz z niecierpliwością czekamy. Dziękuję za podpowiedź. Synek często choruje i na pewno ułatwi to nam przechodzenie tego ciężkiego okresu

 16. Czy jest jakiś czas do kiedy będzie trwała promocja na termomentr Visiofocus 06400? Mam termin porodu na luty 2020 i chciałabym bliżej tego terminu zakupić termometr i skorzystać z tej ceny 280. Czy wtedy będzie jeszcze taka możliwość?

 17. Dzięki Dagmara za ten wpis! Jak wiele mam, tak i ja czekałam na taki konkretny post 🙂 prezent gwiazdkowo – mikołajkowy odhaczony 😉 Pozdrawiam serdecznie

 18. Bardzo dziękuję za ten wpis, bo od dawna mam dylemat z używaniem termometru elektronicznego, któremu własnie zupełnie nie ufam. Właśnie złożyłam zamówienie, z chęcią przetestuję polecany produkt. W ogóle dziękuję za wszystkie Pani wpisy, są bardzo merytorycznie, a jednak napisane prostym językiem i dzięki temu stanowią ogromną pomoc dla laików – cudownie, że są takie osoby jak Pani, które chcą dzielić się swoją wiedzą. Wszystkiego dobrego!

 19. Czy wysoka gorączka przez 3 doby nie zbijana w nocy może spowodować jakieś trwałe uszkodzenia narządów dziecka ? Czy jesli jest wysoka 38,5-39 należy ją zbijać w nocy jeśli dziecko śpi ?

 20. Najtrudniejszy moment to właśnie kontrolowanie spadku (lub wzrostu) temperatury. Dla mnie też najbardziej wiarygodny jest pomiar w odbytnicy.

  Ja jeszcze chciałam zapytać, czy jest normalny wyświetlacz, czy sobie samej będę mierzyć temperaturę w lustrze? 😉

  1. wyświetlacz jest normalny, ale tak warto mierzyć w lustrze aby utrafić cyframi w nawiasy – wtedy odległość pomiaru jest prawidłowa i nie ma tego zafałszowania w tym miejscu 🙂

 21. Mam termometr bezdotykowy i jestem bardzo z niego zadowolona. Mam Diagnostic NC300, mogę śmiało polecić, mierzy temperaturę w sekundę i zapamiętuje 12 pomiarów wstecz, ma też podświetlany wyświetlacz, więc pomiar temperatury w nocy nie jest problemem.

 22. Mam troszkę tańszą wersję tego termometru – Visiofocus Mini. Póki co, bez porównania z innymi bezdotykowymi termometrami, które nie raz napędziły mi strachu… Ten pokazuje powtarzalne wyniki (-/+ 0,1-0,2 C), kalibruje się względem temperatury otoczenia i jest łatwy w użyciu w przypadku mierzenia temperatury małemu dziecku. Cieszę się, że na niego trafiłam a ta rekomendacja jego „starszego brata” tylko utwierdza mnie w pozytywnym wyborze. Warty swojej ceny.

  1. A ja mam pytanie co do mierzenia sobie temperatury- jeżeli nie ma sygnalizacji dźwiękowej a odpowiednis odległość jest wtedy, gdy pomiar wyświetla się między dwoma kropkami, to jak zmierzyć sobie, jak nie widać co się wyświetla na czole, czyli czy trzymamy termometr w dobrej odległości…?

 23. Mam visiofocus smart. Zaniza temperatury.
  Przyklad: temperatury to 35,9 ustawiony jako ORAL (rtec pod pacha: 36,7 – wykonano pomiar po pomiarze).
  Wysylany na gwarancje, bo zanizone odczyty ciagle sie pojawialy. Oczywiscie wrocil z informacja – „wszystko jest OK i mamy deklaracje zgodnosci CE, a termometr reciowy jest be”.

  Jestem niezadowolonyz Visiofocus.
  Niby jest chec pomocy w serwisie etc, ale odpowiedz ostateczna to – wszystko jest w porzadku.

   1. Dwukrotnie wrócił ustawiony jako ORAL przez techników (raz z serwisu, raz od przedstawiciela handlowego po reklamacji, ponoc ORAL to defaultowe ustawienie i nie powinno sie go zmieniac).

    Ustawienie w tryb „pod pache” – skutkuje dalszym obniżeniem temperatury o 0.2-0.3C (czyli roznica juz o 1C).

    W desperacji ustawilem ten termometr w tryb CORe – i … magia – czesto jest tyle co na rtęciowym.

    Po dodzwonieniu sie do Visiofocus technik magik stwierdzil, ze ten tryb uzywa sie na lotniskach w Indiach.

    Z całym szacunkiem, ale za takie pieniadze ten termometr jest po prostu mało wiarygodny.

 24. Witam!
  Chciałam zakupić ten termometr, jednak nigdzie nie mogę go znaleźć. Czy mogę prosić o jakiś namiar na jego zakup?? Jakby nadal działała jakaś zniżka, to też było by fajnie ją otrzymać 🙂
  Pozdrawiam 🙂

 25. Witam, mam zapytanie w jakim trybie powinno ustawić się termometr I jakie temperatury wtedy powinny być prawidłowe, a jakie podwyższone? Np.producent napisał że w przypadku gdy wybierzemy oral to do zmierzonej temperatury dodawane są automatycznie 0.2 stopnia (jeśli dobrze pamiętam). Moje drugie pytanie to producent nakazał mierzyć temperaturę na czole lub powiece, a jeśli na skroniach termometr pokazuje więcej niż na powiekach i czole, to tym pomiarem i tak się nie sugerować? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi, pozdrawiam

 26. Witam, jakie ustawienie uważasz za najbardziej optymalne? Producent zaleca mierzenie temperatury na środku czoła i oferuje 3 ustawienia do mierzenia (pod pachą, w ustach, w odbycie). Które ustawienie podaje temperaturę „najwłaściwszą”?

 27. Gorszego badziewia nie miałam. Zakupiłam go 3 dni temu. I albo ja nie potrafię go używać albo najgorzej wydane 299 zł w moim życiu. Mierzę temperaturę córce 37,0 myślę powtórzę pomiar 37,5 myślę jeszcze raz 38,1. Ok dziecko zdrowe a temp. 38.1Myślę zmierzę sobie 36,9 powtarzam z tej samej odlegości 37,3 a sekundę później 37,7. Zdrowy mąż-pierwszy pomiar zgodny z instrukcją-36,8 następny identyczny 37,5 a następny 37,7😱Ktoś potrafi mi to racjonalnie wytłumaczy? Czy jednak drogie badziewie???I wyrzucone pieniądze w błoto? Biorę zwykły rtęciowy nikomu nie przekracza temperatura 37!

 28. Pani Doktor,
  dziękuję za ten potrzebny i profesjonalnie napisany artykuł. Sprzętu dla dzieci na rynku jest od groma, a wybrać coś samemu jest mega ciężko. Jeśli testowała Pani ten termometr w domu i pracy, a jest Pani zadowolona z działania, to w pełni zaufałam. Właśnie zamówiłam. Naturalnie przeczytałam jeszcze artykuły związane ze szczepieniami, gorączką i jeszcze trochę przy okazji. Pani blog to kopalnia wiedzy. A nasz pediatra nie musi wisieć na telefonie i mnie instruować bez potrzeby 🙂

 29. Ja polecam Neno, najlepszy termometr jaki miałam. Szybki i dokładny pomiar, a do tego to przenośny sprzęt, który wszędzie można zabrać ze sobą.

  1. też polecam Neno, bo już drugi maluch w domu i ten termometr najlepiej się sprawdza, bo jest mega wygodny, bezdotykowy i jestem pewna, że ma dokładny pomiar :))

 30. Ja mam termometr 2w1 bezdotykowy na skroń jak i do pomiaru w uchu model TrueLife Q5 i powiem szczerze, że od samego początku jestem zadowolona. Temperatury mierzone nie skaczą z dziwnym błędem. Nie ma też problemu z pomiarem ze strony mojego synka 🙂

 31. Noworodkowi gdzie najlepiej sprawdzać temperaturę tym termometrem? Dostaliśmy w prezencie z okazji narodzin maluszka ❤

    1. nie. we współpracy z firmą dostałam termometr do przetestowania. ale wpis nie został opłacony – został napisany tylko przeze mnie i firma nie miała wpływu na niego

 32. czytam, że termometr może być stosowany od narodzin a oznakowanie pojawiające się na buzi lub powiece nie jest negatywne ?

 33. Kupiłam ten termometr i jeśli chodzi o sposób użytkowania jest super. Jednak jeśli chodzi o pomiary jak powinnam interpretować wyniki, jeśli w czasie snu dziecka mierzę temperaturę i na czole pokazuje 36,7, na jednym oku 38.0 a na drugim 37,6 ? Dziecko śpi na plecach, czoło ma normalne przy dotyku i za dnia zachowuje się normalnie (poza katarem), a pomiary podobne tzn na czole nawet o stopień niższa niż na oku ? I tak jest zawsze przy podwyższonej temperaturze, przy normalnej temp różnica jeśli jest to około 0,2. Który wynik powinnam brać pod uwagę jeśli chodzi o podanie leków, głównie w nocy ?

  1. proszę zwrócić uwagę, że pomiar na powiece jest zgodnie z instrukcją zalecany przy spoconym czole lub przy makijażu 🙂 czyli u dzieci przy obniżaniu temperatury

 34. A ja jestem rozczarowana zakupem. Termometr chyba nadaje sie do reklamacj..
  Ostatnio córka była chora, pomiar na czole 37.8,powieka 40! Kolosalna różnica. W końcu zmierzyłam rtęciowy i 39.3. Dla mnie różnice kolosalne nie do zaakceptowania.

  1. proszę sprawdzić czy termometr jest dobrze skalibrowany. Warto zwrócić się do pomocy technicznej, bo to nawet przy tańszych termometrach jest nie do zaakceptowania. A ten jest naprawdę dokładnym termometrem, więc musi być coś nieprawidłowo ustawione

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *